top of page
Biometaani eelised

BIOMETAANI EELISED.

THORI TANKLAKAARDI TAOTLEMINE

Tanklakaardi toatlemine
Sky

PUHAS

Põllumajanduse ja muudest biolagunevatest  jäätmetest ja jääkidest eralduva metaani väärindamisel saadava biometaani CO₂ heide on ligi 10x väiksem kui fossiilsetel vedelkütustel. Kuna metaan jääb õhku sattumata, siis on biometaani kasutamine tegelikult isegi sadu kordi parem. Puhtam linnaõhk loob eeldused pikemaks elueaks ja rohkemateks tervelt elatud aastateks.

Thori tanklakaardiga saad meie tanklatest soodustust 6 senti eur/kg kohta. 

 

Taotluses märgi:

  • Nimi

  • Telefoninumber

  • E-posti aadress

  • Kas ja millist infot soovitakse kaardil tekstina näha

  • Kust soovid kaardi kätte saada (Pärnu surubiometaani tankla* / Koksvere tankla)

 

Kaardi taotlemiseks saada email:

info@thoritanklad.ee

Täpsema info saamiseks helista:

+372 529 3457

*Videviku 7, Pärnu

Thori_CVI_21042021-18.png
Car Dealership
thori disainid (12).png

CNG SÕIDUKID.

Mitmed tuntud autotootjad pakuvad biometaanile sobiliku CNG-mootoriga sõiduautosid, tarbesõidukeid, busse ja veoautosid. Eestis on praegu CNG-autodest müügis Audi, Volvo, Škoda, Opeli, Volkswageni, SEAT-i  ja Fiati mudeleid. Gaasitoitel tarbesõidukeid ja busse pakuvad Mercedes-Benz, MAN, Iveco, Scania ja Volvo.

Ülevaate Euroopa CNG-sõidukitest leiab siit

Sõidukid

CNG seade on võimalik ka diisel- bensiiniautodele paigaldada. See vähendab vaid pagasiruumi mahtu. Eestis on mitmeid ettevõtteid, kes seda teenust pakuvad. Reeglina tasub ümberehituse kulu ennast ära aastaga, pärast seda muutub metaangaasiga sõitmine pea poole odavamaks. Varasemalt on sõiduauto ümberehitus maksnud kuni 2000 eur ja veoauto kuni 8000 eur. Tehase seadistusega või ümberehitatud bensiinimootoriga autod sõidavad sel juhul kas bensiiniga või metaankütusega. 

Diiselkütust kasutavate veoautode puhul CNG  seadme lisamise puhul jääb diiselkütuse tarbimine alles, aga väheneb ca poole võrra, kuna sissepuhutava välisõhu sisse lisatakse metaangaasi (surumaagaasi või surubiometaani). Täna on turul ka ainult metaankütust (CNG või CBM) kasutavad veoautod (Scania, Iveco, MAN), sel juhul on tegemist gaasimootoriga ja läbisõit jääb suurusjärku 400 km. 

Kui metaangaas veeldada, selleks tuleb metaangaas jahutada atmosfääri rõhu juures miinus 162 C, siis seda kutsutakse veeldatud maagaasiks (LNG - liquefied natural gas) või veeldatud biometaaniks (LBM - liquefied biomethane). Veeldatud metaangaasi puhul suureneb veoautode läbisõit kuni 1000 km. Selle põhjus on lihtne: selleks, et veoauto saaks kaasa võtta 1 liitri diiselkütuse väärtuses energiat, mahutab surumaagaasi  balloon 5 liitrist surumaagaasi. Veeldatud metaangaasi puhul on see ruumala ainult 1,3 liitrit, see ongi põhjus, miks veeldatud metaangaasi kasutavate veoautode sõiduulatus on ca 1000 km, sarnaselt diiselkütust kasutavatele veoautodele. 

GAASISEADME PAIGALDAMINE DIISEL JA BENSIINSÕIDUKITELE.

gaasiseade
bottom of page